Bemutatjuk "A modern építészeti örökség újragondolása" a Velencei Nemzetközi Építészeti Biennáléra szánt budapesti épületeket:
A felterjesztés határideje 2020. október 10.
Bejutott a finalista épületek közé, így a kategória fődíjára és a közönségszavazás díjára is számíthat a 2020-as A+ Awards versenyében a pátyi Szent II. János Pál templom, és a debreceni Nemzetközi Iskola valamint a budapesti Párisi Udvar is.
Az A+Awards közönségdíjában a jelöltekre lehet szavazni.
Két arany- és öt ezüstéremet nyertek az idei FIABCI World Prix d’Excellence Awards-ról a magyar ingatlanfejlesztő cégek.
A Heritage kategóriában a Budai Vigadó - Hagyományok Háza végzett az első helyen, a második helyet ugyanebben a kategóriában a Gül Baba Türbéje nyerte el, és elnyerte a Public Infrastructures /Amenities Category első díját is.
Ezüst érmes a Hotel kategóriában a nyíregyházi Pangea Hotel, az Office kategóriában a Promenade Gardens és Váci Greens Irodaházak, továbbá a Sustainable Development kategóriában az Bp. I. kerületi Ecodome Irodaház a végzett a második helyen.
Az Országos Főépítészi Kollégium felhívása a Főépítészi Életmű Díj és Az Év Főépítésze Díj adományozásáról
Nagykanizsa megyei jogú város és az Országos Főépítészi Kollégium 2000-ben megalapította AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ -at, elismerve ezzel a főépítészi tevékenységet, az önkormányzati, állami (területi) főépítészek munkáját. A Díj első alkalommal az V. Országos Főépítészi Konferencián került átadásra, majd a következő konferenciákon minden évben.
A Dél-dunántúli Építész Kamara Elnöksége az értéket teremtő építészeti alkotómunka tiszteletének erősítéséért pályázatot hirdet meg a „FORBÁT ALFRÉD ÉPÍTÉSZETI DÍJ” elnyerésére.
A díj kiírásának pontos feltételei a letölthető Alapító iratban olvashatóak. A legfontosabb pályázati előírások a következők:
Beadás/feltöltés: 2020. szeptember 7. (hétfő) 16.00 óra
Budapest Építészeti Nívódíja 2020
Egy város építése, fejlesztése ugyan a jelenben történik, de a jövőnek szól. Olyan rendszereket, épületeket alkotunk, amelyek évtizedekben, évszázadokban mérhetően adnak karaktert, életet a városnak. Számtalan példa áll előttünk, amelyekben nagy elődeink megvalósították a feladatban rejlő lehetőséget. Amikor a ma Budapestjéről szólunk, ennek a több száz éves múltra visszatekintő alkotómunkának az eredményeit látjuk. Mindez felbecsülhetetlen értékű: ez adja Budapest egyediségét, megannyi apró csodáját.
Vedres György-díj elnyerésére
A Magyar Építőművészek Szövetségének Elnöksége olyan, 40 év alatti magyar építészek jelentkezését várja, akik oktatási vagy egészségügyi tervezésével kiemelkedő építészeti alkotást hoztak létre, és a megépült épület legkésőbb 2019. december 31-ig használatbavételi engedélyt kapott.
A vágy az elismerésre ősidők óta ösztönös az emberben. Ez sarkall még nagyobb és jobb teljesítményre, arra, hogy kitűnjünk a tömegből. Nem mindegy azonban, hogy az értékteremtő munkát milyen elismerés illeti meg: egy díj rangja és hitelessége annál nagyobb, minél jobban meg tudja őrizni függetlenségét és valóban csak a teljesítményre fókuszál.