A Miniszterelnökség a Miniszterelnökséget vezető miniszter által adományozható elismerésekről szóló 15/2015. (III. 11.) MvM rendelet alapján felhívást tesz közzé a 2022. évi Műemlékvédelemért – Forster Gyula-díj adományozására vonatkozóan.
A Forster Gyula-díj a műemlékvédelem területén végzett kimagasló szakmai tevékenység elismeréseként adományozható.
A díj évente legfeljebb 2 fő számára adható.
A Miniszterelnökség a Miniszterelnökséget vezető miniszter által adományozható elismerésekről szóló 15/2015. (III. 11.) MvM rendelet alapján felhívást tesz közzé a 2022. évi Ybl Miklós-díj adományozására vonatkozóan.
Ezúton tájékoztatjuk a Tájépítész Kollégákat, hogy a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter által 2019-ben alapított Mőcsényi Mihály-díj idén is átadásra kerül a 2022. évi március 15. alkalmából megrendezett állami ünnepségsorozat keretében.
Két építész Magyarországról Deilinger Tamás, a Csongrád-Csanád Megyei Kamara tagja, és Domokos Balázs a Budapesti Építész Kamara tagja, nyerték el az idei Europe 40under40® díjat.
2021. december 9-én adták át Budapesten a 2019-ben alapított Vargha László népi építészeti díjakat. Az elismerést az kaphatja meg, aki – a névadó szellemiségének megfelelően – kiemelkedő munkát végez a magyar népi építészeti örökség megóvásáért.
Botzheim Bálint építész, szakíró, kutató. 2009-től a Magyar Építőművészet folyóiratszerkesztője. 2007-től 2012-ig a Kapy és Társai Kft. társtulajdonosa.
Több közös pályázatot készített Kapy Jenővel Ybl-díjas építésszel ( Budapest V. ker. Szervita tér 2006, Pécsi Koncert Központ – PKK 2007). Önálló munkái: Vác, Csillagvizsgáló torony 2007; Sopron Art-Universitas pályázat szoborterve, I. díj 2008.
2013-ban a Pécsi Tudomány Egyetemen szerzett MA fokozatot.
2013-tól 2020-ig a Mérték Építészeti Stúdió, majd a Paulinyi-Reith and Partners Építésziroda munkatársa, ahol többek között a Budapest One és a Biodóm tervezésében vett részt.
2019-től a Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetének, 2021-től a Óbuda Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karának építésztanára.
2021-es nemzetközi Piranesi-díjat a Szent Gellért terem, a Szent Margit Gimnázium Tornacsarnoka (sport- és rendezvényterme) nyerte el.
Helyszín: Budapest, XI. ker. Villányi út 5-7.
Magyarország, 2020
Tervező: Építész Stúdió Kft.
Építész felelős tervező: Félix Zsolt, Fialovszky Tamás
Építészek: Gulyás Bálint és Kenéz Gergely
Megbízó: Szent Margit Gimnázium
Ezek a szakemberek kapták idén az építőipar legrangosabb elismerését.
A szokás szerint az ÉVOSZ idén is kiosztotta az elismeréseket az ágazat kiemelkedő képviselőinek.
A hagyományoknak megfelelően, idén huszonegyedik alkalommal adták át az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) évzáró ünnepi közgyűlésén a szakma legmagasabb elismeréseképpen járó Építőipari Nívódíjakat, a Lechner Ödön-díjakkal, a Sándy Gyula-díjjal, és a szakma több további fontos elismerésével együtt.
A Sándy Gyula díj a Magyar Építész Kamara Építőipari Nívódíj különdíja, mit a kamara elnöksége 2011-ben alapított. A MÉK Elnökség határozata alapján a díj annak az Építőipari Nívódíjra pályázó fővállalkozó felelős műszaki vezetőjének vagy munkahelyi mérnökének adományozható, aki a bírált Nívódíj pályázatok valamelyikénél a legeredményesebben működött közre az eredeti építészeti koncepció megvalósításában.