HABKARTON ÉPÍTÉSZET GYEREKEKNEK Ocztos Istvánnal. Ház – Híd – Alagút – Modell. 2014. december 14. FUGA
Habkartonépítészet bemutatkozó anyag
Kreatív gyakorlatok a Hubay Tehetségpont tehetségfejlesztő képzései keretében – korcsoport szerinti bontásban.
Helye: Hubay Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Bp. XV. Bocskai u. 74-78. Tel.: 271-0842
Ideje: SZOMBATONKÉNT, 9-14 óra között
A Pre Architectura program (http://prearchitectura.blogspot.hu) keretében elkészült a PLAYCE Építészeti Eszköztárának magyar változata. Ez a segédlet építészek, rajztanárok és vizuális kultúra oktatók számára alkotott tematika, amely a gyermekek épített környezeti nevelését, az építészettel való találkozását segíti.
A kiállítás megtekinthető 2014. október 10 és 12 között a 2B Galériában.
Nyitva: péntek 15-18; szombat: 10-18; vasárnap 11-16
Eredményhirdetés és finisszázs: 2014. október 12. vasárnap 11 óra
Építő játékok 5-12 és 12-18 évesek számára: kreatív gyakorlatok a Hubay Tehetségpontban, Budapest XV. Bocskai u. 74-78. Tel: 271-0842.
Szeptembertől szombatonként. Információ: Kökény-Kovács Ildikó építész, koragotika@gmail.com és Dr. Duró Zsuzsanna tehetségfejlesztő pedagógus, durozsuzsa@gmail.com
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
ÉPÍTŐTÁBOR épített környezetünk megismerésére irányuló gyermektábor 8-12 éveseknek
Ötlet, program, táborvezető: Kern Orsolya építész
A tábor oktatói: Czirják Ágnes, Kern Orsolya, Skaliczki Judit építészek
(2014. 07.14.)
Bartos Erika nevét a Bogyó és Babóca című könyvek és még számtalan rendkívül népszerű mesesorozat alkotójaként, írójaként és illusztrátoraként ismeri a nagyközönség. Kevesebben tudják róla, hogy eredeti végzettsége építészmérnök. Az Ybl Bicentenárium – Az Építészet Éve alkalmából meghirdetett rajzpályázat zsűrijének munkájában elnökként vett részt. E kezdeményezés apropóján beszélgettünk vele Ybl Miklósról, az építészet szépségéről és a rajzpályázat színvonaláról, sikeréről.
Milyen személyes kötődése van Ybl Miklóshoz és építőművészetéhez?
A kultúrAktív Egyesület háromnapos szimpóziumot szervezett Pécsett Tiéd a város címmel. A szimpóziumra 45 szakember érkezett az egész országból és a határon túlról, hogy elmélyítsék ismereteiket az épített környezeti nevelésről. A rendezvény célja elsősorban a tapasztalatcsere és a módszertani továbbképzés volt. Emellett a közösségépítés, az épített környezeti nevelés területén működő szakemberek hálózatának erősítése és az együttműködések megalapozása kapott kiemelt szerepet.