Időpont: 2018-11-21 (10.00 - 16.00)
Helyszín: Budapest, Építészek Háza (1088 Bp., Ötpacsirta u. 2.)
Jelentkezni itt lehet!
Jelentkezés és befizetés:2018. november 5-ig lehetséges a szabad helyek függvégényében.
Újra ÉTDR és E-építési napló napjainkban - Elkerülendő rendszerhasználati hibák - megoldások- 1 napos képzés - 2018.10.09.!
Jelentkezés és befizetés:2018. október 5-ig lehetséges a szabad helyek függvégényében.
Homlokzati hőszigetelés, homlokzat-és aljzatképzés, régi épületek, műemlékek felújítása, színdinamika - ezekben a témákban kaphatnak hasznos, naprakész információkat a kétalkalmas dorogi szakmai továbbképzésen résztvevő szakemberek.
A 2020. utánra várható szabályozási változások, illetve a kivitelezésben gyakran elkövetett hibák áttekintése, valamint gyárlátogatás teszik a napok programját teljessé.
2018 az Európai Kulturális Örökség Éve. Ebből az alkalomból indítottuk az örökSÉG projektet, ami a fiatal, középiskolás korosztály érdeklődését kívánja felhívni az épített örökség iránt.
A kulturális örökségünk körülvesz minket a hétköznapokon, az ünnepeken, otthon és az utcán. Meghatározza az identitásunkat, hogy mit gondolunk magunkról és a világról. Figyelmet mégis alig fordítunk rá, különösen a fiatalok érdeklődését nehéz felkelteni a számunkra távolinak, megfoghatatlannak, és a hétköznapokban irrelevánsnak tűnő téma iránt.
A gyermekek a mai világban olyan gyerekjátékokon szocializálódnak, amelynek legtöbbje gyártósori termék, így a gyermekeknek fogalmuk sincsen, hogy maga a tárgy, a játék hogyan készül. Egyszerűen csak: Van. A játékok többsége ezen kívül gyermek-filmekhez kötött, ezzel a játékok szerepe, környezete, témája a végtelen lehetőségekből leszűkül a mesében látottak reprodukálására.
A MÉSZ a magyar építőművészet nemzetközi megismertetése, rangjának és tekintélyének emelése terén végzett munka elismeréséül „A Magyar Építőművészetért – ÉREM” kitüntetést alapított 2010-ben. Ezzel elismerni kívánta azon építészek munkásságát, akik Magyarország határain kívül dolgoznak, és munkájukkal érdemben segítik a magyar építőművészet nemzetközi elismertségét.
A MÉSZ a 2016. szeptemberi elnökségi ülésén külön határozatban módosította az érem kiadásának alapszabályát, bővítették a díjazhatók körét.
Mesteriskola XXIV. ciklus a felvételi pályázat eredménye:
Bajusz Csaba, Barta Fruzsina, Butora Tamás, Buzás Bence Álmos, Csaba Zita, Déri Dániel, Fekete Csilla, Kern Ádám, Krompáczki Péter, Monory Rebeka, Riesz Abigél, Salacz Ádám, Sztranyák Gergely, Tőrös Ágnes, Vadász Balázs, Zilahi Péter
A felvettek építészeknek gratulálunk! A most fel nem vett kollégáknak szeretnénk megköszönni a tervekbe fektetett munkát.
Szeptember 15-én (csütörtökön) 16.30-kor a Mesteriskolán beszélgetést szervezünk a fel nem vett pályázókkal.Elmondjuk a zsűrizés során elhangzott véleményeket, a döntések okait, válaszolunk kérdéseitekre a benyújtott pályázati tervekkel kapcsolatban.
Üdvözlettel: a Mesteriskola, Tanulmányi Bizottság
A Mesteriskola felvételi pályázatot hirdet a XXV. ciklusára fiatal, diplomás építészek és belsőépítészek számára. A négy féléves továbbképzés célja a tervezés szakmai gyakorlatának és elméleti ismereteinek kiszélesítése, illetve az építészgenerációk, irányzatok összekapcsolása.
A Magyar Építész Kamara a Lechner Tudásközponttal együttműködve a megújult ÉTDR és E-építési napló témakörben 1 napos szakmai továbbképzést tart az építész kamarai szakmagyakorlók számára 2018. június 19-én, kedden 10 órai kezdettel.